Взаєморозуміння - позитивна база, тому ділимось (по алфавіту) термінами зі сфери дизайну, 

 щоб спілкуватись однією мовою

Авторський

нагляд

down-arrow_blue.png

Забезпечення контролю проведення будівельних робіт та їх відповідністі робочим кресленням. 
Авторський нагляд включає регулярне відвідування об'єкту в процесі ремонту, рекомендації виконавців і підрядників, рекомендації продавців і виробників, супровід замовника в магазинах та шоурумах, підбір замін у специфікації, консультування виконавців щодо робочих креслень, оперативне створення додаткових робочих креслень за необхідності. 

​Декорування 

down-arrow_blue.png

Це комплекс послуг з підбору аксесуарів, текстилю, декоративного посуду, предметів мистецтва та арту після закінчення будівельних, оздоблювальних, монтажних робіт.
Декорування офрмлюється окремою угодою з дизайнером, або може бути включено у послугу авторського нагляду.

​Комплектація

down-arrow_blue.png

Здійснення закупівель по специфікаціям проекту відповідно до затвердженого Плану закупівель, в кількості і терміни, необхідні для реалізації робіт по Плану будівельних робіт. 
Комплектація включає в себе: розрахунок кількості запасу, пошук кращої ціни, укладення договорів поставки, укладення договорів перевезення, 
укладення договорів зберігання, оплату товарів та послуг, приймання на місці з контролем переліку та якості, оформлення повернення товару неналежної якості.
Комплектацію проекту здійснює замовник особисто, або призначає відповідальну особу та повідомляє про це дизайнера, що веде авторський нагляд. 

Обміри

down-arrow_blue.png

Після підписання договору на проектування, дизайнер виїжджає на об'єкт та проводить детальні обміри будівельних конструкцій, фіксує сторони світу та рух сонця, розташування інженерних мереж, робить фото та відеофіксацію

План 

робіт

down-arrow_blue.png

календарний план у вигляді, наприклад, диаграм Ганта, який встановлює послідовність проведення та терміни виконання етапів будівельних, 
оздоблювальних та монтажних робіт по реалізації дизайн-проекту.

План будівельних робіт складається керівником будівельної бригади та передається дизайнеру, що веде авторський нагляд.

Робочі 

креслення

down-arrow_blue.png

Складаються після затвердження замовником візуалізації всіх приміщень та включають 4 групи:

1 - Планувальні рішення, 2 - Інженерні системи,

3 - Плани оздоблення, 4 - Креслення меблів
Кількість робочих креслень може бути від 20-40шт для квартири і до 40 - 100шт для будинку. 
Число креслень як правило збільшується у випадку переміщення радіаторів, наявності підігріву підлоги, монтажу примусової вентиляції, звукоізоляції стін / підлоги / стелі
встановлення провідного домашнього кінотеатру, системи "розумний будинок", інтеграції системи безпеки / відеонагляду

Анкетування

down-arrow_blue.png

Анкета потребує первного часу, тому ми робимо це на окремій зустрічі. 
По суті анкета є планом детальної розмови з метою виявити та записати всі побажання замовника щодо кожної кімнати або приміщення.
Працює дуже просте правило - чим більше інформації отримає дизайнер щодо мешканців, їх щоденної рутини та очікувань від проекту, тим влучнішим буде дизайнерське рішення.
Побажання складно вгадати та просто почути, в цьому сенсі спілкування є важливим стартом та економить час.

ДБН

down-arrow_blue.png

Державні Будівельні Норми. Це обов'язкові для виконання норми, що затверджені Міністерством регіонального розвитку та будівництва України. 
Норми обов'язкові для застосування усіма юридичними і фізичними особами на території України незалежно від форм власності і відомчої належності.
Житлові будинки після реконструкції або капітального ремонту повинні відповідати призначенню і основним вимогам щодо забезпечення: 
- міцності, стійкості і надійності будинку; 
- необхідного рівня комфортності проживання і санітарного стану будинку; 
- нормативних показників теплозахисту і енергозбереження; 
- пожежної безпеки; 
- нормативного шумозахисту; 
- нормативної інсоляції 

Концепція

down-arrow_blue.png

Розробляється індивідуальний концепт шляхом пошуку та діалогу, спираючись на знання із стилістики та комбінаторіки, кольору та текстур, розуміння композиції, теорії фен-шуй.
Етап тісно пов'язаний із обранням оздоблювальних матеріалів, освітлення, меблів та виїздами у магазини та шоуруми.
Точність робочих креслень завжди тісно пов'язана з кількістю остаточних рішень щодо кольорів, матеріалів, оздоблення, освітлення, меблів та декору
Концепція пропонується у вигляді фотоколажу до кожної кімнати, що переважно складається з фото, відснятих при відвідуванні магазинів та референсів від постачальників.

Підбір

down-arrow_blue.png

Це пропозиції дизайнера з оздоблювальних матеріалів, освітлення, електрофурнітури, готових меблів, що були розглянуті та затверджені замовником.
Спочатку дизайнер робить колаж та формує первинний концепт, виходячи з отриманої під час анкетування інформації та враховуючи референси від замовника.
Потім здійснюються виїзди до шоурумів, щоб побачити на власні очі та скласти картину, краще із зроблених у магазинах фото. 
Результат підбіру оформлюється у фотоколаж та є основою для візуалізацій. Після затвердження візуалізацій, підібрані товари відображаються у специфікаціях.
Підбір замін на зняті з виробництва позиції здійснюється дизайнером в рамках послуги авторського нагляду.

Планувальні

рішення

down-arrow_blue.png

Планувальні рішення
Маючи обмірний план та враховуючи побажання замовника, українські державні будівельні норми (ДБН), правила ергономіки, 
ми пропонуємо 2-3 варіанти перепланування з розміщенням меблів та інженерного обладнання (сантехнічного, кліматичного, електричного)
До планувальних рішень входять:

  • План демонтажу 

  • План монтажу

  • План після перепланування з експлікацією

  • План розташування меблів, обладнання

  • План розташування сантехніки

  • План розташування блоків кондиціонерів

  • План переміщення радіаторів опалення

  • Додаємо колаж з заображеннями і поясненнями

Специфікації

down-arrow_blue.png

Невід'ємною частиною дизайн проекту є відомості та специфікації на матеріали з указанням їх артікулів, розмірів, загальної кількості.

Це таблиці з переліком оздоблювальних матеріалів, обладнання та готових виробів, що затверджені Замовником, відображені у візуалізаціях та робочих кресленнях дизайн проекту
У специфікаціях ми також надаємо посилання на обрані заздалегідь позиції в інтернет-магазинах, тому робити закупівлі буде дуже зручно та швидко.

Візуалізація

down-arrow_blue.png

Реалістичні зображення 3-5 ракурсів для кожної кімнати на базі комп'ютерної 3d моделі, що оформлюють вигляд майбутнього дизайну. 
Візуалізація фіналізує візуальний образ, допомагає завершити процес прийняття рішень з планування простору, обрання оздоблювальних матеріалів, освітлення, меблів, декору
До візуалізацій протягом виконання проекту будуть звертатись будівельники, інженери з сантехніки, клімату та вентиляції, інженери з електріки та освітлення, підрядники з виготовлення меблів та декору.

Завдання

на

проектування

down-arrow_blue.png

Це письмово оформлений і підписаний сторонами документ, що є невід'ємним додатком до договору на проектування.
Завдання на проектування фіксує детальний склад дизайн-проекту, етапи виконання проекту, їх вартість і терміни виконання. 
Проектне завдання складається дизайнером на підставі даних, отриманих на першій зустрічі та стає обов'язковим для сторін з моменту його затвердження замовником.
Завдання на проектування є невід'ємним додатком Договору на розробку дизайн-проекту.

Менеджмент

проекту

down-arrow_blue.png

Організація, планування і контроль виконання будівельних робіт по реалізації дизайн-проекту відповідно до Плану будівельних робіт. 
Менеджмент проекту здійснюється керівником будівельної бригади (виконробом).

План

закупівель

down-arrow_blue.png

Календарний план, який встановлює послідовність проведення та терміни закупівель будівельних матеріалів, 
оздоблювальних матеріалів, інженерного обладнання, побутової техніки, освітлювальних приладів, меблів, декору відповідно до логіки 
Плану будівельних робіт. План закупівель складається керівником будівельної бригади та погоджується з дизайнером, що веде авторський нагляд.
План закупівель вважається погодженим з дизайнером, якщо дизайнер, що веде авторський нагляд, поставив свій підпис на документі.

Референси

down-arrow_blue.png

Дизайн розмовляє мовою візуальних образів, тому найкращий спосіб зрозуміти смак замовника - отримати облако зображень, що сподобались.
Нас не завжди цікавить причина, важливо зібрати 20-30 зображень, що припали до душі. 
Краще використовувати агрегатори зображень, як наприклад Pinterest, де можна зробити папки по темах та відкрити іх дизайнеру для спільного перегляду.
Ми зазвичай просимо замовника приготувати референси до анкетування.

Технічний

нагляд

down-arrow_blue.png

Контроль якості ведення робіт по реалізації дизайн проекту відповідно до будівельних норм і правил з дотриманням технології застосування будівельних матеріалів.
Рекомендуємо залучати до здійснення технічного нагляду сторонні спеціалізовані організації на договорній основі та включати такі перевірки до Плану будівельних робіт.